SPRAWDŹ

Jak gotujemy ?

wegemama przyrządza dania na bazie świeżych warzyw i owoców. Inspirują nas kuchnie świata oraz produkty i przyprawy wywodzące się z bogatej tradycji żywieniowej Wschodu. Chcemy, aby nasze jedzenie było zdrowe, lekkostrawne i sycące, dlatego tworzymy potrawy zbilansowane, poddawane szybkiej obróbce tak, by nie traciły wartości odżywczych. Nie smażymy na głębokim tłuszczu, nie korzystamy z białego cukru.

Nasze potrawy są tworzone na bieżąco, specjalnie dla Ciebie. Możesz je modyfikować wybierając dodatki – strączki, kasze, kiszone warzywa – zgodnie z własnymi upodobaniami. Jesteś na coś uczulony? A może po prostu niektórych rzeczy nie lubisz? Powiedz nam o tym. Dobierzemy lub stworzymy danie bezpieczne dla Ciebie.

W naszej kuchni

wegemama gotuje na Twoich oczach. Kochamy świeże jedzenie, niczego nie podgrzewamy. Buliony gotujemy na bazie filtrowanej wody, w szybkowarach tak, by nie traciły witamin. Chrupkie warzywa zawdzięczamy profesjonalnym parowarom i specjalnie dobranym wokom. Kuchenki mikrofalowe, indukcyjne, elektryczne nie mają wstępu do naszej kuchni. Potrawy lekko smażone powstają na żywym ogniu, używamy do nich najwyższej jakości olejów. Jeśli próbowałaś/-eś już naszych chlebków, nachosów, czy jarmużowych chipsów, to wiesz, że powstały w dehydratorach. Dzięki suszeniu w temperaturze 40 stopni, zachowują to, co najcenniejsze.

Składniki

Warzywa / owoce

Kupujemy warzywa i owoce od zaprzyjaźnionych rolników i dostawców, pilnując ich najlepszej jakości. Nie zawsze korzystamy z żywności certyfikowanej jako BIO lub Organic, ale staramy się upewnić, by składniki naszych potraw nie zawierały szkodliwych substancji i wspieramy oddolnych, lokalnych przedsiębiorców.

Woda
Źródło wszelkiego życia

wegemama wszystkim gościom udostępnia wodę wieloetapowo przefiltrowaną, tak by najskuteczniej nawadniała. Specjalnego systemu filtracji używamy również do wody wykorzystywanej do gotowania. Jeśli potrzebujesz napoju na trening, sięgnij po ID’EAU – naturalną wodę mineralną o optymalnym natlenieniu(13÷15 mg/l), Ph (7,7÷8) i koncentracji minerałów (465g/l). Jest to prawdopodobnie najlepiej nawadniająca organizm woda dostępna na rynku, co potwierdziły badania.

Zioła i herbaty

Zioła – często są niedoceniane. wegemama przywraca im pierwotne znaczenie. Na bazie ziół i wyselekcjonowanych herbat, pochodzących z etycznych źródeł, parzymy dla Ciebie oszałamiające aromatami napary.

Oleje

Tłuszcze są jak nauczyciele – jedne dobre i pożyteczne, inne szkodliwe (tych pełno jest w przemysłowych produktach “spożywczych”). Nasz organizm potrzebuje tłuszczu, ale tego dobrego. Znaleźć go można w nasionach (siemię lniane, pestki dyni, słonecznik, ziarenka chia) i orzechach. Wyszukujemy dla Ciebie najlepszej jakości oliw i olejów, idealnych do sałatek lub specjalnie dostosowanych do szybkiej, niskotłuszczowej obróbki w woku.

Nasiona i orzechy

Do naszych potraw dodajemy aktywowane nasiona i orzechy. To znaczy, że są one wcześniej namaczane, tak by składniki mineralne w nich zawarte były lepiej przyswajalne, oraz by posiłek, w którym zostaną podane był lekkostrawny.

Słodko

Lubimy Cię rozpieszczać, ale chcemy to robić z głową, dlatego nasze desery są słodzone zdrowszymi zamiennikami tradycyjnego cukru: ksylitolem, daktylami, syropem z agawy czy tłoczonym sokiem jabłkowym. Brązowy chleb czy ryż jest zdrowszy od białego, ale z cukrem to tak nie działa 🙂 Brązowego cukru, czy to z buraków czy z trzciny, nie używamy, tak samo jak białego.

Słono

Sól – źródło sodu – bywa również nadużywana w europejskiej kuchni. Dlatego wegemama soli z umiarem, o ile w ogóle. A jeśli tak, to robi to używając soli himalajskiej, bez chemicznych dodatków. Nasze przyprawy nie zawierają sztucznych polepszaczy smaku, antyzbrylaczy, czy barwników.

Kiszone warzywa i jogurty

Jedną z naszych licznych specjalności są jogurty probiotyczne i kiszone warzywa. W sposób naturalny powstają w nich probiotyczne bakterie, potrzebne na przykład do prawidłowego trawienia. “Pro bios” po grecku oznacza “dla życia”. A dla prawdziwych miłośników fermentowanych produktów mamy coś wyjątkowego: kombuchę – pyszny napój na bazie zielonej lub czarnej herbaty.

Bez glutenu
Unikamy alergenów

Wegemama wie, jaki to kłopot zjeść na mieście, jeśli musisz unikać glutenu, dlatego nie używamy go w naszej kuchni, choć nie wszystkie produkty, z których korzystamy, są certyfikowane. Jeśli masz celiakię, czy nadwrażliwość na jakiś składnik pokarmowy, powiedz to nam. Upewnimy się,  że wybrane przez Ciebie danie jest bezpieczne.

Superfoods

Superfoods to tacy supermeni w świecie jedzenia, czyli nieprzetworzone produkty, które świetnie się sprawdzają w komponowaniu zdrowej diety. Dlatego, w naszej kuchni oprócz rodzimych warzyw i owoców znajdziesz wyjątkowo korzystne dla zdrowia algi, jagody goji i acai, bogate w witaminy, mikroelementy i antyoksydanty. Nie zabraknie też komosy ryżowej, która zawiera pełen zestaw potrzebnych nam aminokwasów. Zaś woda prosto z kokosa doskonale Cię nawodni, stąd szczególnie polecamy ją po wysiłku fizycznym lub kilku godzinach spędzonych przy biurku.

Sorry, the comment form is closed at this time.