poznaj nas bliżej

O nas

wegamama to wyjątkowa wegańska restauracja, w której kładziemy nacisk na zdrowe, pożywne dania, łączące najlepsze regionalne produkty z azjatyckimi inspiracjami. Sercem wegemamy jest Natura, a głęboki szacunek do niej zainspirował nas do stworzenia miejsca-instytucji, w którym obowiązuje zasada dzielenia się: przepisami, pomysłami i wiedzą.

Z odległych podróży przywieźliśmy receptury, dzięki którym tworzymy pełne barw i aromatów potrawy, jak chociażby oszałamiające curry, specjalność wegemamy, w którym wykorzystujemy własnoręcznie ucieraną pastę, tworzoną według przepisu m.in. z Kambodży. Naszą specjalnością są również wyjątkowo zdrowe desery na bazie nerkowców, kaszy jaglanej, surowej czekolady, bez dodatku buraczanego i trzcinowego cukru.

Rozpieszczać Cię również będziemy starannie opracowanymi smoothies, które możesz wzbogacić o superfoods (warzywa, glony i owoce niezwykle bogate w witaminy i mikroelementy) oraz sokami, które tworzymy w wyciskarkach wolnoobrotowych.

Jak gotujemy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odpocznij od zgiełku miasta, bo wegemama to również wyjątkowe wnętrze z otwartą kuchnią i strefą relaksacyjną, w której wykorzystaliśmy jesionowe drewno o dużej trwałości, poduchy z łusek gryki, selenity i tężnię solankową. Do wykończenia ścian użyliśmy farb NoEM – pochłaniających pole elektromagnetyczne i ręcznie nakładanych glinianych tynków. Całe oświetlenie w restauracji wykorzystuje żarówki LED i jest w 100% zasilane prądem z baterii słonecznych, które zainstalowaliśmy w szyldzie nad wejściem. Również nasz samochód dostawczy jest w 100% elektryczny. W opakowaniach na wynos, czy materiałach reklamowych staramy się zawsze wykorzystywać materiały biodegradowalne i z recyklingu, bo wegemama to nie tylko restauracja, ale miejsce-instytucja, pełne pozytywnej energii, oparte na szacunku dla natury, przyjazne środowisku i zdrowemu stylowi życia.

Skąd pomysł?

Michał Kiciński, współzałożyciel firmy CD Projekt (autorów gry Wiedźmin) będąc w Warszawie tęsknił za smakami Azji, które poznał podczas swoich licznych podróży. W miejskiej dżungli brakowało mu miejsca, do którego wchodząc można by na zewnątrz zostawić zgiełk i pośpiech. Bezpiecznej przestrzeni, w której można zjeść świeżo i pożywnie, dostarczyć sobie energii potrzebnej, by sprostać intensywnemu życiu w wielkim mieście.

Michał Kiciński

Piotr Ważyński i Grzegorz Dereń, szefowie kuchni mający wieloletnie doświadczenie w tworzeniu wegańskich potraw, marzyli o stworzeniu miejsca, w którym będą twórczo realizowali swoją pasję do gotowania w pięknej, dopracowanej, pełnej aromatów i kolorów formie. Restaurację pomógł otworzyć Mariusz Duchewicz, który jako doświadczony manager i działacz na rzecz ochrony Puszczy Białowieskiej chciał pokazać, że możliwe jest powstanie restauracji opartej na szacunku dla natury, przyjaznej środowisku i zdrowemu stylowi życia. Mariusz pałeczkę przekazał Łukaszowi Sekule – doświadczonemu szefowi kuchni i podróżnikowi. Do chłopaków dołączyła również Ula Zarosa – filozofka, autorka i aktywistka na rzecz zwierząt. Jej marzeniem było wykreowanie przestrzeni zbudowanej na poszanowaniu praw zwierząt, solidarnej atmosferze pracy, w którym pyszne jedzenie będzie najlepszą wizytówką etycznej kuchni roślinnej. Ilona Pawluk, wegetarianka i joginka, marząca o energetycznym miejscu w Stolicy stała się dobrym duchem przedsięwzięcia wspierającym cały zespół.

Chcesz poznać
nasz zespół?

CZYTAJ WIĘCEJ

To my powołaliśmy do życia wegemamę – owoc współpracy ludzi o podobnej wrażliwości, gustach kulinarnych i zaangażowanych w zmienianie rzeczywistości. Mamy nadzieję, że będzie to również Twoje miejsce, w którym będziesz dzielił/dzieliła się z nami nie tylko swoją opinią, ale pomysłami, tak byśmy mogli ewoluować korzystając również z inspiracji płynących bezpośrednio od Ciebie.

Sorry, the comment form is closed at this time.