poznaj nasz zespół

Dbają o Ciebie

Wegemama powstała z pragnień i marzeń kilkorga pasjonatów smacznego, kreatywnego jedzenia opartego na głębokim zrozumieniu pożywienia i wartości:

PIOTR WAŻYŃSKI
szef kuchni

Jeden z najbardziej uznanych specjalistów kuchni roślinnej w Polsce (Guru, Biosfera, Green Bar, Vege MIASTO). Edukator kulinarny. Popularyzuje wegetarianizm w gastronomii.

CZYTAJ WIĘCEJ

Od  25 lat jestem wegetarianinem. Od 2005 roku jestem związany ze szkołami: Akademia Asan oraz Joga „Sztuka Życia” i prowadzę kursy kuchni wegetariańskiej na obozach jogi. Moje przepisy możesz pamiętać z multimedialnego podręcznika do gotowania: „Kuchnia wegetariańska – 4 pory roku”, którego jestem współautorem. Moje dania możesz znać  z wielu warszawskich restauracji, w których byłem szefem kuchni, jak: Guru, Biosfera, Vegabar, Green Bar, Vege MIASTO.

Interesuje się dietetyką i wpływem odżywiania na zdrowie człowieka w tym zapobieganiem chorobom cywilizacyjnym poprzez odpowiednią dietę warzywno-owocową. Specjalizuję się w kuchni fusion, łączącej  elementy kuchni wegetariańskiej z całego świata. Do każdego dania podchodzę z miłością i szacunkiem dla Natury. Od 2013 zajmuję się edukacją żywieniową w projekcie „Zielona Kraina”, skierowanym do dzieci w klasach 1-4. Brałem również udział w projekcie edukacyjnym „Zdrowa kuchnia-zdrowe społeczeństwo”, przeznaczonym dla pracowników gastronomii, a dokładniej w szkoleniach dotyczących popularyzacji wegetarianizmu w menu. Współpracowałem również z Piotrkiem Henschke przy pierwszej w Polsce roślinnej Akademii Kulinarnej Vivy –  „Zjedz buraków”.

GRZEGORZ DEREŃ
szef kuchni

Od lat związany z branżą gastronomiczną na wszystkich szczeblach kariery. Od 2006 roku specjalista od kuchni wegetariańskiej i wegańskiej (Green Peas, Vege MIASTO).

CZYTAJ WIĘCEJ

Wraz z Piotrkiem tworzę menu i opracowuję nowe receptury. Po skończeniu szkoły gastronomicznej na stałe związałem się z branżą gastronomiczną, od 2006 roku specjalizuję się w kuchni wegetariańskiej i wegańskiej. Pracowałem w Wegebarze, Green Peas – Eco Bar&Coffee oraz w Vege Mieście.

Wywodzę się z rodziny, która od pokoleń związana jest z ziemią. Swoją wiedzę o owocach i warzywach przetwarzam na własne rozumienie smaku, które znajdziecie na talerzach wegemamy. Mam świadomość, że to co gotuję ma bezpośredni wpływ na innych, więc chcę brać udział w tworzeniu miejsca, które będzie emanowało dobrą energią, gdzie będę dzielił się doświadczeniem i pozytywnym nastawieniem do życia.

ŁUKASZ SEKUŁA
kucharz/manager

Od dziecka zafascynowany gotowaniem. Psycholog, który wyruszył w podróż po Kambodży, by przywieźć m.in. przepis na hit wegemamy - Kroeung Curry.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gotowanie od dziecka było moją wielką miłością i pasją którą zakorzenili mi rodzice. W domu często wspólnie gotowaliśmy co sprawiało nam wielką radość.  Po ukończeniu studiów z zakresu psychologii postanowiłem na stałe związać się z gastronomią i robić to co kocham, gotować.  Kuchnia wegańska jest niezwykle interesującą gałęzią kulinarną która każdego dnia zaskakuje mnie czymś nowym.

W 2016 roku wyjechałem do Kambodży w poszukiwaniu inspiracji, nowych smaków, kolorów i niekonwencjonalnych pomysłów na nowe dania, po ponad półrocznym pobycie po krótkiej rozmowie z Grzegorzem i Piotrkiem postanowiłem wrócić do Polski i dołączyć do zespołu wegemamy.

PIOTR SKALSKI
kucharz

Choć po nocach programuje i robi grafikę 3D, nie może się oderwać od gotowania (12 lat doświadczenia). Dzięki niemu w wegemamowej karcie zagościł wężymord.

CZYTAJ WIĘCEJ

Skończyłem dwie szkoły gastronomiczne i w zawodzie kucharza pracuję już ok. 12 lat. Jakieś 10 lat temu w restauracji Biosfeera poznałem Piotra i kuchnię wegetariańską. Od tamtego czasu starałem się rozwijać ten kierunek. 2 lata temu zrobiłem sobie przerwę i zająłem się produkcją paneli słonecznych (fajnie, że wegemama je wykorzystuje), gdy jednak dowiedziałem się, że znów jest szansa pracować z takimi ludźmi jak Grześ, Piotr, Ania, Marta – stwierdziłem, że będzie na pewno ciekawie i postanowiłem dołączyć do zespołu.

Oprócz gotowania jeżdżę na desce, rowerze, robię grafikę 3D i programuję (tym dwóm ostatnim poświęcam najwięcej czasu).

Zuza Rzymanek
kucharka

Pasja do gotowania zawiodła ją przez Tajlandię i Indonezję do Melbourne, gdzie gotowała pod okiem doświadczonych kucharzy. Specjalistka od wegańskich serów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jestem wegetarianką od ponad 10 lat. Dieta bezmięsna była początkiem moich eksperymentów kulinarnych. Moja pasja do gotowania rozwinęła się do tego stopnia, że porzuciłam ścieżkę kariery w branży produkcji telewizyjnej i wyruszyłam w podróż życia, której motywem przewodnim były smaki świata. W ciągu prawie dwóch lat zwiedziłam Azję Południowo – Wschodnią, Australię, Nową Zelandię i Japonię. Podglądałam mistrzów kuchni tajskiej, birmańskiej i indonezyjskiej, urzekła mnie estetyka i filozofia kuchni japońskiej. Przez ostatni rok pracowałam w restauracjach w Melbourne – australijskiej stolicy kulinarnej, pod okiem doświadczonych kucharzy.

Z kraju kangurów trafiłam do wegemamy, gdzie chciałabym się dzielić swoją pasją do gotowania.

Marta Grefka
cukierniczka

Dba o pyszne i zdrowe słodkości. Przez ponad 2 lata zajmowała się cukiernią w Vege MIEŚCIE. Psycholożka. W wolnym czasie medytuje i ćwiczy asthanga jogę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dużą frajdę sprawia mi zabawa smakami, kolorami i formami. I love what I do, czyli wkładam serce i radość w tworzenie ciast i deserów. Zawsze dbam by były pyszne i zdrowe. Przez ponad 2 lata zajmowałam się cukiernią w Vege Mieście. Przygotowywałam wspólnie z siostrą bożonarodzeniowe i wielkanocne cateringi.

Jestem psycholożką, a w wolnym czasie medytuję i ćwiczę asthanga jogę. Przez kilka lat zajmowałam się rękodziełem i prowadzeniem warsztatów z filcowania. Biorę udział w projekcie wegemama, bo jest tworzony z pasją, przez ludzi dla ludzi.

Ania Grefka
specjalistka od deserów

Swoje zamiłowanie do cukiernictwa rozwijała w Vege MIEŚCIE. Najbardziej lubi eksperymenty z użyciem czekolady i karmelu. Specjalistka od wizażu i mehendi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Swoje zamiłowanie do cukiernictwa rozwijałam pod okiem Marty w Vege Mieście. Najbardziej lubię eksperymenty z użyciem czekolady oraz karmelu. Uwielbiam piec muffiny i ciasteczka.

Z zawodu jestem wizażystką i kosmetyczką. Studiuję też filologię angielską i ćwiczę ashtanga jogę. Pasjonuję się szyciem, robieniem torebek z recyclingu oraz tworzeniem mehendi. wegemama to dla mnie wspaniała możliwość rozwoju i stworzenia czegoś wyjątkowego.

Piotr Podkoliński
barista

Specjalista od alternatywnych metod parzenia kawy. Dzięki niemu wegemama stała się miejscem, w którym znakomitym deserom towarzyszą wyborne napary.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jestem miłośnikiem dobrej kawy, wina i weganizmu. Swoje doświadczenie (Vege MIASTO, Healthy, Faktoria Win) i pasję będę się starał jak najlepiej oddać w napojach serwowanych przyjaciołom i gościom wegemamy.

Michał Kiciński
właściciel

Właściciel, współtwórca CD Projekt (gra Wiedźmin) i dobry tata wegemamy. Dzięki niemu tworzymy miejsce zorientowane na zdrowe smaki inspirowane Wschodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Chciałbym, żeby świat był lepszym, przyjaźniejszym miejscem. Tak się stanie, jeśli wielu ludzi zaangażuje się w dobre działania. Takie działania wspieram obecnie jako inwestor. Pomagam innym spełniać ich marzenia i zmieniać świat.

Mam nadzieję, że wegemama będzie dla Ciebie miejscem, w którym będziesz czuł/-a się dobrze i zechcesz ubogacić je swoją obecnością. Jest to nasz wspólny projekt, w którym wymieniamy się doświadczeniami i przywracamy nasze ciała i rozpędzone umysły do stanu jakże potrzebnej nam równowagi.

Sorry, the comment form is closed at this time.